Victorie de moral pentru Romania, in penultimul meci din preliminariile pentru Campionatul Mondial - Sport - Echipa nationala

einformatii.ro - Infomatii utile
Cauta in : Informatii Utile | Catalog Companii | Acte Necesare | Stiri | Director Web | Pe Web

Stiri in

Stiri / Sport / Echipa nationala
Clasamentul Grupei E
digisport.ro informeaza: Romania - Kazahstan 3-1. E altceva cu Budescu! Mijlocasul FCSB a dat recital la debutul lui Contra! A marcat si Keseru
Victorie de moral pentru Romania, in penultimul meci din preliminariile pentru Campionatul Mondial. Fara sanse la turneul final, tricolorii au invins, la Ploiesti, selectionata Kazahstanului. Confruntarea care a insemnat debutul lui Contra pe banca primei reprezentative a inceput cu doua ocazii semnate de Chipciu. Mijlocasul lui Anderlecht nu l-a putut invinge pe Pokatilov. Portarul Kazahstanului a gafat in minutul 33 si l-a ajutat pe Budescu sa marcheze la capatul unei faze superbe. Imediat dupa, fotbalistul de la FCSB a scos si un penalty. Tot Budescu si-a asumat raspunderea si a reusit dubla, din a doua incercare. In repriza secunda si-a facut aparitia la finalizare Gicu Grozav. Nu a putut sa marcheze primul gol pentru Romania dupa o pauza de cinci ani. A facut-o, in minutul 73, Keseru, abia intrat pe gazon. Atacantul lui Ludogoret a marcat din pasa lui Chipciu si a dus scorul la 3-0. Nu a fost rezultatul final - jucatorii ultimei clasate din grupa au redus din diferenta. Turysbek a marcat de langa Benzar si disputa s-a terminat 3-1.
(Vineri 06.10.2017 12:00, Mireille Astrid POPA) © estiri.ro
 Alte articole din aceasta categorie
Romania a castigat meciul amical cu Suedia cu scorul de 1 - 0 (29.03.2018)
Romania a castigat meciul amical cu Israel, cu scorul de 2-1 (26.03.2018)
Romania a urcat pe locul 41 in clasamentul FIFA-Coca Cola (23.11.2017)
National Arena: Dupa o prima repriza buna, Romania a fost invinsa cu 3-0 in amicalul cu Olanda (15.11.2017)
Romania a ratat calificarea la Mondialul din 2018: Daum si Burleanu, demisia! (05.09.2017)
Victorie fara glorie: Romania-Armenia 1-0 (02.09.2017)
National Arena: Meciul Romania - Armenia, din preliminariile CM 2018 (31.08.2017)
Romania a invins-o pe campioana Americii de Sud, Chile, cu scorul de 3-2! (14.06.2017)
La jumatatea preliminariilor CM, Romania ocupa locul 4, cu doar 6 puncte (27.03.2017)
Romania - Danemarca: Doar o victorie ne poate relansa in cursa pentru calificarea la Mondialul din Rusia (26.03.2017)
Unul dintre momentele emotionante de la inmormantarea lui Daniel Prodan a fost discursul lui Gica Popescu (20.11.2016)
Vineri, de la ora 21.45, pe National Arena: Meciul de fotbal Romania - Polonia (10.11.2016)
Romania a invins Armenia cu 5-0, azi jucam cu Kazakhstan, in deplasare (11.10.2016)
Tricolorii au fost foarte aproape de a obtine victoria la debutul germanului Christoph Daum ca selectioner al Romaniei! (05.09.2016)
Preliminariile Campionatului Mondial din 2018: Romania ocupa locul 25 in clasamentul FIFA (13.08.2016)
Un comentator american: Albania - one, Romania - nothing! (21.06.2016)
Cati bani a castigat Romania la Euro 2016 si cat a pierdut prin esecul in fata Albaniei (20.06.2016)
EURO 2016: Invinsa de Albania cu 1 - 0, Romania iese din elita fotbalului european (20.06.2016)
EURO 2016: Romania se poate califica in optimi daca bate Albania, chiar daca Franta face blat cu Elvetia! (19.06.2016)
EURO 2016: Dupa egalul cu Elvetia (1-1), pentru a se califica Romania este obligata sa castige meciul cu Albania (16.06.2016)